Rekuperačná jednotka Domekt - R-400-V

2800,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 2800,00 €
Cena bez DPH 2333,33 €
ID tovaru: 47
Rekuperačná jednotka Domekt - R-400-V Centrálna rekuperačná jednotka s rotačným rekuperátorom s maximálnym prietokom vzduchu 381 m3/hod určená k vetraniu rodinných domov alebo bytov do 180 m2 podlahovej plochy.
 Späť na: Centrálne rekuperácie

Rekuperačná jednotka Domekt - R-400-V

 

Výhody rotačného výmenníka tepla: vysoká účinnosť, bez zamŕzania, štvornásobne nižšia spotreba energie na ohrev privádzaného vzduchu, prenos vlhkosti do privádzaného vzduchu - použitie ďalších zvlhčovačov vzduchu vo vetraných miestnostiach nie je potrebné, nie je potrebný odtok kondenzátu - ľahká inštalácia jednotky.

 

Rekuperátor Komfovent Domekt R 400 V so zvislým usporiadaním konektorov je ekonomické zariadenie, v procese vetrania miestnosti sa teplo z odvádzaného vzduchu prenáša do prívodu vzduch. Rotačný výmenník tepla nezmrzne za prirodzených pracovných podmienok. Vonkajší vzduch nevyžaduje ďalšie vykurovanie, a to ani do -20 ° C vonkajšej teploty. Na rotačnom výmenníku nedochádza ku kondenzácii vlhkosti, pretože sa väčšina vracia späť do miestností, vďaka čomu nedochádza k vysušovaniu vzduchu a udržiavaniu príslušnej vlhkosti. Zariadenie má tichý chod ventilátora a zvukotesnú izoláciu, ktorá zaisťuje nízku hladinu hluku. V prípade veľmi nízkej vonkajšej teploty (-30 ° C alebo menej) sa odporúča potrubný ohrievač vzduchu.

 

 

Centrálna rekuperačná jednotka Domekt R-400-V spĺňa kritériá na zaradenie do energetickej triedy „A“. Je vybavená rotačným výmenníkom so spätným získavaním vlhkosti s tepelnou účinnosťou 82 %. Maximálny prietok vzduchu 381 m3/hod. V jednotke je integrovaná dohrevová špirála. Filtráciu vzduchu zabezpečujú filtre triedy M5. Na ovládanie jednotky slúži dotykový ovládač C4.1. Funkciu bypasu zabezpečuje zastavenie rotácie výmenníka.  Vďaka kompaktnému tvaru má veľmi malé priestorové požiadavky.  Nepotrebuje odvod kondenzu.  Dá sa použiť ako súčasť kuchýň, špájz, alebo predsiení. Na predný panel je možné pripevniť dosku v dekore nábytku, aby splývala s prostredím. Táto vlastnosť sa však prejavuje v diskonforte otvárania jednotky, kde na jej otvorenie je potrebný skrutkovač. Jednotka je primárne určená pre objekty do 180 m2 podlahovej plochy.

 

Ovládanie rekuperačnej jednotky a nastavenie parametrov: ovládací panel C6.1 alebo C6.2 nie je súčasť dodávky 

    -ovládacím panelom C 6.1 s farebným dotykovým displejom a integrovaným teplomerom a vlhkomerom pre monitorovanie vnútornej klímy - parametre prevádzkových režimov je možne zmeniť  priamo na ovládači


    -ovládacím panelom C 6.2 s monochromatickým dotykovým displejom – parametre prevádzkových režimov sú prednastavené vo výrobe zmena parametrov sa vykonáva pripojením rekuperačnej jednotky k počítačovej sieti cez webový

     prehliadač alebo smartphon


    - pripojením rekuperačnej jednotky k počítačovej sieti cez webový prehliadač alebo smartphon