Lokálna rekuperačná jednotka Air 70 PLUS

1499,00 €
Modifikátor ceny variantu
Predajná cena po zľave
Predajná cena 1499,00 €
Cena bez DPH 1249,17 €
ID tovaru: 172
Lokálna rekuperačná jednotka Air 70 PLUS umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu s rekuperáciou tepla v jednotlivých miestnostiach. Vysokovýkonná jednotka zabezpečí plynulý prívod vzduchu do miestnosti a zároveň odvod vydýchaného vzduchu s nadbytočnou vlhkosťou. V decentrálnych jednotkách Air 70 bol aplikovaný rovnaký princíp prúdenia vzduchu ako je tomu v centrálnych rekuperačných zariadeniach (zabezpečuje nepretržitý prívod čerstvého a zároveň odvod znehodnoteného vzduchu). Nadčasový dizajn vnútorného krytu pôsobí harmonicky v každom interiéri. Na kryt je možné jednoducho aplikovať farebný odtieň podľa želania, čo robí Air 70 prispôsobivým v každom priestore. Na vonkajšiu stranu steny sa podľa hrúbky obvodovej konštrukcie umiestni mriežka z ocele s galvanicky pozinkovaným povrchom proti korózii. K dispozícii sú v dvoch farebných prevedeniach, a to v bielom a pôvodnom farebnom odtieni. Pri vývoji výrobca vychádzal z návrhu výkonných centrálnych jednotiek a Brinku sa podarilo aplikovať všetky vlastnosti veľkých sestier do tohto kompaktného zariadenia: 100% bypass, vysokoúčinný protiprúdový výmenník, inteligentný predohrev, ovládanie na jednotke.
 Späť na: Lokálne rekuperácie

Lokálna rekuperačná jednotka Air 70 PLUS

 

Lokálna jednotka AIR 70 PLUS je dodávaná s rozšírenou elektronickou doskou pre napojenie príslušenstva. Vysokovýkonná jednotka s protiprúdovým výmenníkom zabezpečí plynulý prívod vzduchu do miestnosti a zároveň odvod vydýchaného vzduchu s nadbytočnou vlhkosťou. Spravidla sa umiestňuje jedno zariadenie do miestnosti. Maximálny výkon je 70 m3/h  s možnosťou nastavenia 5 rýchlostí. Lokálna jednotka je ideálna pre dodatočné riešenie vetrania v existujúcich budovách:

       malometrážne byty a garsónky
       hotelové izby a penzióny
       kancelárie
       ordinácie
       školské učebne

Vďaka nadčasovému designu bude vnútorný kryt pôsobiť harmonicky v každom interiéri. Navyše na kryt je možné jednoducho aplikovať farebný odtieň podľa želania, čo robí Air 70 prispôsobivým v každom priestore. Na vonkajšiu stranu steny sa podľa hrúbky obvodovej konštrukcie umiestnia mriežky z nerezovej ocele alebo z ocele s galvanicky pozinkovaným povrchom proti korózii. K dispozícii sú v dvoch farebných prevedeniach, a to v bielom a pôvodnom farebnom odtieni.

 

       Najtichšie decentralizované vetracie zariadenie s rekuperáciou
       Spĺňa normy EN-13141-8 2015
       Vysoká účinnosť rekuperácie
       Nízka spotreba energie
       Jednoduchá inštalácia
       Možnosť pripojenia senzorov
       Možnosť rozšíreného ovládania
       Možnosť kaskádového riadenia

Pri vývoji výrobca vychádzal z návrhu výkonných centrálnych jednotiek a Brinku sa podarilo aplikovať všetky vlastnosti veľkých sestier do tohto kompaktného zariadenia: vysokoúčinný protiprúdový výmenník tepla, 100% bypass, inteligentný vstavaný predohrev, riadenie v kaskáde, možnosť pripojenia senzorov CO₂ a vlhkostných čidiel.

Lokálna rekuperačná jednotka Air 70 sa dodáva s exteriérovou mriežkou pre hrúbku steny 500-600mm. V prípade inej hrúbky steny sa objednáva nádstavec.

Exteriérová mriežka umožňuje nasávanie čerstvého vzduchu a súčasne odvod znehodnoteného vzduchu z miestnosti. Je vyrobená z ocele s galvanicky pozinkovaným povrchom proti korózii s povrchovou úpravou RAL 9010 (biela). Mriežka má štandardne zabudovaný predohrev, ktorý predchádza zamrznutiu výmenníka a umožňuje nepretržitú prevádzku jednotky po celý rok. Príkon elektrického predohrevu je iba 175W a spínanie je elektronicky riadené pre dosiahnutie čo najnižšej spotreby.

 

Vlastnosti:

 

Maximálny výkon [m³/h]    70
Minimálny výkon  [m³/h]    15
Výkonnostné stupne [m³/h]     15 — 25 — 40 — 55 — 70
Priemer potrubia [mm]    250
Hrúbka steny [mm]    270 – 600 ( flexibilita vďaka koncovým prvkom)
Účinnosť podľa EN-13141-8 2015     >80%
Hladina akustického tlaku podľa EN-13141-8 2015 pri 15m³/h [dB(A)]    21,6
Príkon ventilátorov (Watt/m³/h)    <=0.25
Letný obtok (by-pass)    Áno, 100%
Filtre     G4 / F7 (na objednávku)
Nastavenia    LED dióda 1, 2, 3, 4
Ochrana proti námraze    Vstavaný inteligentný predohrev