Flexibilné potrubie

 

Flexibilné vetracie potrubia slúži na distribúciu privádzaného a odvádzaného vzduchu v systémoch riadeného vetrania so spätným získavaním tepla v obytných budovách.

Potrubia sú veľmi flexibilné, vďaka čomu sa dajú voľne tvarovať a ohýbať s veľmi malým polomerom, čo umožňuje univerzálne použitie vo ventilačnom systéme bez nutnosti použitia ďalších tvaroviek. Dvojvrstvové zloženie potrubia zaisťuje jeho vysokú pevnosť a umožňuje napr. zalievanie do betónu alebo ukladanie do izolačnej vrstvy stropu. Uzavreté vzduchové medzery v obvode potrubia do značnej miery potláčajú hluk spôsobovaný prúdiacim vzduchom.

 

Sú vyrobené z prvotriedneho materiálu PE-HD . Hladký vnútorný povrch obsahuje antibakteriálne a protiplesňové prísady vo forme častíc aktívneho striebra v polymérnej matrici, ktoré zaisťujú dlhodobú životnosť bez ohľadu na teplotu vzduchu a jeho vlhkosť. Vnútorný povrch je navyše antistatický a  znižuje usadzovanie a hromadenie prachu v potrubiach. Hladký vnútorný povrch umožňuje vysoký prietok vzduchu s nízkymi tlakovými stratami, čo prispieva k nízkej spotrebe energie celého ventilačného systému.

 


    bez zápachu,


    vyrobené z prvotriednach surovín,


    antistatický, protiplesňový a antibakteriálny vnútorný povrch,


    hladký vnútorný povrch (ľahká údrža),


    vysoká pevnosť a možnosť inštalácie do betónu,


    nízky odpor prúdenia vzduchu a vysoký útlm hluku,


    ľahká inštalácia vďaka vysokej flexibilite  a nízkej hmotnosti.

Flexibilné potrubie

potrubie.flex-profi-90-016
12,00 €
potrubie.flex-profi-160potrubie.flex-profi-160-160
12,00 €
rekuperacia-centralna-flexibilné-potrubie-klimaflex-01
170,00 €
potrubie.flex-profi-90-01potrubie-flex-profi-90-160
200,00 €